Makita a Dolmar - pohádka na dobrou noc s dobrým koncem

Publikováno: 5.1.2018 | Přečteno: 2850x

Nejčastější dotaz ohledně propojení dvou značek v naší prodejně i e-shopu pochází právě na Makitu a Dolmar. Pečlivě jsme vyzpovídali servisní techniky této firmy a prozradíme Vám, jak to tedy vlastně je!

Makita u nás

Jelikož je v Českých zemích Makita jednou z nejprodávanějších značek kvalitního elektrického nářadí, rozhodli jsme se přivézt Vám osvětlení jejího vztahu ke společnosti Dolmar a společným výrobkům těchto dvou značek. Makita o sobě na svém webu říká: "Společnost Makita vznikla v roce 1915, kdy Masaburo Makita zakládá firmu na výrobu elektromotorů a generátorů. První elektrické nářadí Makita představuje v roce 1958. Dnes je Makita jedním z nejvýznamnějších světových výrobců profesionálního ručního nářadí s devíti výrobními závody po celém světě. Díky spojení se společnostmi Sachs-Dolmar, Fuji Robin nebo Kanematsu došlo k výraznému rozšíření sortimentu, takže aktuálně Makita nabízí téměř 400 typů profesionálního elektrického, akumulátorového, benzínového a vzduchového nářadí." V našem sortimentu najdete její výrobky široce zastoupené - máme skladem desítky vrtaček, brusek, pil i příslušenství.

Dolmar - špičkové benzinové stroje

Společnost Dolmar patří k nejvýznamnějším výrobcům a dodavatelům benzínových strojů pro opravdové profesionály na světě. Byla založena ve 20. letech minulého století v Německém Hamburku a za dobu svého působení si vymohla dominantní místo na poli vysoce kvalitních strojů. Byl to právě Dolmar, kdo vynalezl první benzinovou řetězovou pilu.

Vztah Makity a Dolmaru

V roce 1991 koupila Dolmar společnost Makita a zařadila její produkty do obsáhlého portfolia strojů pro různé použití. Po roce 2000 začala Makita postupně přejímat pod svá označení (modelové číslo a barva stroje) i některé produkty Dolmaru, aby tak rozšířila sortiment svých strojů i pro zákazníky, kteří hluboce důvěřují značce Makita. Dnes lze tedy najít identické stroje, které se liší pouze barvou šasi, pod značkou Makita i Dolmar. Jedná se například o zahradní sekačky (například PM46SBC a PLM4628N nebo EM330 a ELM3311), motorové pily (například EA3500S a PS35C35B) nebo různé další zahradní stroje (například AS3835Z a DUC353Z).

Mezi takto identickými stroji nejsou žádné technické rozdíly - jsou použité naprosto identické komponenty včetně šasi. Do všech aku strojů značek Makita i Dolmar jsou použitelné baterie značky Makita, i když se Vám může stát, že originálně dodaný stroj (například křovinořez AT3731CLE3) bude mít baterie označené značkou Dolmar. Opět se jedná o pouze přebrandované originální baterie Makita s totožnými články, elektronikou i obalem. Navíc baterie Dolmar se do Čech ani jinak než v setu s jiným strojem samostatně nedovážejí a dovážet nebudou.

Zaměňování jednotlivých produktů

Často slýcháme také dotazy, proč v krabičce Makita je vyraženo na řetězu Dolmar. Jedná se o identické řetězy, rozdíl je opět pouze v balení jednotlivých produktů. Originálním výrobcem těchto řetězů je ve finále firma Oregon. Stejná situace je u olejů, které jsou všechny z provenience firmy Dolmar.

Další značky Makity - Makita MT a Maktec

Ve snaze vyjít vstříc i zákazníkům více citlivým na cenu, začala Makita prodávat produkty nejprve značky Maktec (nyní v doprodeji), později Makita MT. Jedná se o totožné produkty pouze s odlišnou značkou (například MT923 a M9203). U obou značek se jedná o stroje velmi zajímavě cenově pozicované s výbornými kvalitami značky Makita. Je třeba dávat pozor na drobnosti, jako například nekompatibilita aku baterií mezi stroji Makita MT a 18V systémem Makita. S těmito rozdíly Vám ale rádi poradíme!

Záruční a pozáruční servis

Oba druhy servisu zajišťuje pro všechny 4 výše zmíněné značky servisní síť autorizovaných partnerů společnosti Makita. Seznam servisních středisek najdete na našem webu, na stránce, která se věnuje servisu. Při nákupu u autorizovaného obchodu vždy dostanete k těmto výrobkům záruční list, který servis pro dokázání původu požaduje.

Závěrem

Děkuji, že jste dočetli až sem. Doufám, že tento článek pomohl osvětlit tolik diskutované téma rozdílnosti a stejnosti jednotlivých produktů a pomůže Vám tak ušetřit čas a peníze při výběru správného stroje.

Další články

Milwaukee novinky 2019 z Dublinu až k Vám!

Milwaukee novinky 2019 z Dublinu až k Vám!

Více
Svolávací akce na motorové pily Makita a Dolmar

Svolávací akce na motorové pily Makita a Dolmar

Více
Hlavy šroubů a vrutů - správné nářadí pro utahování a povolování

Hlavy šroubů a vrutů - správné nářadí pro utahování a povolování

Více
Přejeme vše dobré v novém roce 2019

Přejeme vše dobré v novém roce 2019

Více
Aku program - co rozmyslet před nastoupením do vlaku?

Aku program - co rozmyslet před nastoupením do vlaku?

Více
Výměna nebo vrácení nevhodného vánočního dárku až do 15. 1. 2019

Výměna nebo vrácení nevhodného vánočního dárku až do 15. 1. 2019

Více
Zobrazit všechny